data dodania: 2021-11-10 08:43:02

Balustrady balkonowe wytrzymałe i bezpieczne

Balustrady balkonowe w domach jednorodzinnych lub w mieszkaniach nie tylko są elementem dekoracyjnym budynku, ale również konstrukcją, która umożliwia zamknięte przestrzeni balkonu i gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. Współcześnie balustrady wykonuje się z wielu materiałów, np. drewna, stali, cegły, szkła, a nawet kamienia. Niezwykle ważne jest to, aby balustrada została wykonana w stylistyce, która będzie zgodna ze stylem domu oraz jego architekturą, a także elewacją. Oczywiście balustrada może być również wykonana z kilku pasujących do siebie materiałów, np. stal nierdzewna i szkło, czy drewno i stal nierdzewna. Decydując się na balustradę, należy jednak pamiętać, że oprócz walorów estetycznych powinien być to element wytrzymały i gwarantujący bezpieczeństwo, a także ergonomiczny w codziennym użytkowaniu.

 

Jak powinna wyglądać bezpieczna balustrada?

Wysokość balustrady w domach jednorodzinnych powinna mieć minimum 90 cm od poziomu posadzki balkonu — najlepszym rozwiązaniem jest zwieńczenie zakończenia balustrady poręczą. Balustrada składa się z trzech podstawowych części: słupków, wypełnienia i poręczy. Wspomniane słupki powinny być przede wszystkim solidne, dlatego najczęściej wykonuje się je ze stali lub z kamienia. Warto pamiętać, że barierki przy balkonach należy uwzględnić już na etapie planowania domu, aby podczas budowy nie okazało się, że nie mamy do czego przymocować balustrady. Jednym z elementów balustrady są poręcze, które nie tylko dodają balustradzie dodatkowego zabezpieczenia, ale również sprawiają, że jest to konstrukcja wygodna w codziennym użytkowaniu. Oczywiście zostało nam jeszcze wypełnienie balustrady, które może być wykonane z różnorodnych materiałów, np. szklanych paneli czy wypełnienia z prętów stalowych.

 

Nowoczesna balustrada balkonowa

W domach o nowoczesnej i dość prostej architekturze świetnie będą prezentować się balustrady nierdzewne, które mogą zostać wykonane w niewyszukanym stylu czy wręcz surowej stylistyce, dzięki czemu idealnie oddadzą ponadczasowy wygląd domu.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Aranżacja sypialni w stylu klasycznym
Jak powinna wyglądać wizyta w salonie mody ślubnej?
Hotelowe łóżka — na czym polega ich sekret?
Skup zużytych tonerów, czy to się opłaca?
Materiały kompozytowe — ogólna charakterystyka
Do czego służą młotowiertarki SDS PLUS?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie

Maxton Design to istniejące od 2004 roku przedsiębiorstwo, które zajmuje...
W internetowym sklepie Exceleo oprócz nowoczesnych mebli włoskich...
Centrum Terapii Nowotworów Onkomedica to miejsce, które ma...
Klinika Belvedere to Ogólnopolskie Centrum Leczenia Żył. Miejsce to...
Obecna na rynku medycznym od kilku lat Klinika Medycyny Estetycznej...
Klinika Belvedere to Ogólnopolskie Centrum Leczenia Żył. Miejsce to...
Klinika Belvedere to Ogólnopolskie Centrum Leczenia Żył. Miejsce to...
Klinika Belvedere to Ogólnopolskie Centrum Leczenia Żył. Miejsce to...
Marka KERNAU  to nowoczesne i funkcjonalne sprzęty do każdej kuchni....