data dodania: 2021-12-20 14:18:12

Do czego służą młotowiertarki SDS PLUS?

Młotowiertarka jest elektronarzędziem przydatnym w ciężkich pracach remontowych i budowlanych. Podstawowym zadaniem tego urządzenia jest wiercenie otworów, zwłaszcza w twardym i trudnym podłożu. W młotowiertarce wykorzystywane jest wiertło SDS, a najpopularniejsze są wiertła SDS PLUS. Mają one wyżłobienie czterech rowków na trzpieniu, dzięki czemu możliwe jest stabilne zamontowanie ich w uchwycie urządzenia. Dodatkowo przy zastosowaniu szpicaków i dłuta można rozkruszać materiał i wykuć otwory.

 

Wszechstronne zastosowanie

Młotowiertarka nazywana jest często młotem udarowo-obrotowym. Dzięki niej można wiercić, wiercić z udarem, a także skuwać twarde powierzchnie, np. beton. Z tego też względu urządzenie to często jest używane podczas remontów do skuwania starych okładzin ściennych lub posadzek. Młotowiertarka pozwala na wiercenie z włączonym udarem pneumatycznym, co daje możliwość wywiercenia otworów w twardych materiałach. Kiedy udar jest wyłączony urządzenie to świetnie nadaje się do wiercenia w delikatniejszych materiałach, np. metal lub drewno. Niektóre Młotowiertarki SDS PLUS wyposażone są w pneumatyczne wspomaganie, zwiększające siłę nacisku wiertła na obrabianą powierzchnię. Dzięki temu praca jest dużo łatwiejsza i lżejsza ponieważ nie trzeba wkładać siły w dociskanie narzędzia. Ponadto młotowiertarka świetnie nadaje się także do wykuwania bruzd w ścianach i stropach. Można wykorzystać ją jako wiertarkę, by poradzić sobie z ciężkimi do odkręcenia śrubami. W urządzeniu tym można stosować klasyczne wiertła i świdry.

 

Komfort i bezpieczeństwo pracy

Młotowiertarka SDS PLUS to narzędzie wszechstronne, przeznaczone do wykonywania wymagających, profesjonalnych zadań. Doskonale przydaje się zawłaszcza osobom, które na co dzień zajmują się wierceniem i tego typu pracami budowlanymi. Dzięki niej praca jest bardziej wydajna i pozwala wywiercić otwory o większej średnicy niż wiertarka udarowa. W dodatku możliwość połączenia wiercenia bez udaru oraz kłucie daje możliwość kompleksowego działania. Praca przy użyciu młotowiertarki SDS PLUS jest bardzo komfortowa i bezpieczna. Na rynku dostępnych jest wiele różniących się ceną i zastosowaniem młotowiertarek SDS PLUS. Dużą popularnością i uznaniem cieszą się zwłaszcza młotowiertarki SDS PLUS takich marek jak Graphite, YATO, Sthor.

 

Polecamy

Najnowsze artykuły

Aranżacja sypialni w stylu klasycznym
Jak powinna wyglądać wizyta w salonie mody ślubnej?
Hotelowe łóżka — na czym polega ich sekret?
Skup zużytych tonerów, czy to się opłaca?
Materiały kompozytowe — ogólna charakterystyka
Do czego służą młotowiertarki SDS PLUS?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie

Maxton Design to istniejące od 2004 roku przedsiębiorstwo, które zajmuje...
W internetowym sklepie Exceleo oprócz nowoczesnych mebli włoskich...
Centrum Terapii Nowotworów Onkomedica to miejsce, które ma...
Klinika Belvedere to Ogólnopolskie Centrum Leczenia Żył. Miejsce to...
Obecna na rynku medycznym od kilku lat Klinika Medycyny Estetycznej...
Klinika Belvedere to Ogólnopolskie Centrum Leczenia Żył. Miejsce to...
Klinika Belvedere to Ogólnopolskie Centrum Leczenia Żył. Miejsce to...
Klinika Belvedere to Ogólnopolskie Centrum Leczenia Żył. Miejsce to...
Marka KERNAU  to nowoczesne i funkcjonalne sprzęty do każdej kuchni....